Diagnoza rzadkiej bakterii – OpraMed Warszawa

Znaczenie diagnostyki alternatywnej w rozpoznaniu jednostki chorobowej jest niepodważalne. Posiłkując się metodami, których unika kanon medycyny akademickiej w Polsce, istnieje możliwość trafianie i w trybie przyspieszonym postawić pełną diagnozę. Posiłkując się techniką Volla (m.in. testem obciążeń organizmu) wyznaczając wektor kolejach działań, możemy płynnie przejść do diagnostyki konwencjonalnej.

Naszym zadaniem jest dokładnie ocenić stan zdrowia pacjenta i postawić ostateczną diagnozę, unikając zbędnych badań, analiz i błędnego wertowania po kartach standardowego postępowania leczniczego do którego jesteśmy przyzwyczajeni, a które nie przynosi zamierzonego rezultatu. Dlatego wykorzystujemy zasoby wiedzy z medycyny uznanej, alternatywnej i doświadczenia.

Kolejnym przykładem w naszej pracy jest historia Pacjentki, która trafiła do Opra-Med – przypadkiem. Jej cel wizyty opiewał o szybkie wzmocnienie organizmu po kolejnej infekcji. Pani Natalia powróciła do kraju po długiej podróży z Ameryki Północnej. Podczas wstępnego wywiadu skarżyła się na ogólne, chroniczne zmęczenie, upośledzenie odporności co skutkowało notorycznymi infekcjami. W swojej historii nawiązała do uciążliwych ataków kaszlu, epizodów duszności i nawracających zapaleń płuc. Nieustannie poddana ekspozycji na antybiotykoterapię w wyniku ciągłych infekcji, nie odnotowywała poprawy. Przytoczyła również problem z tarczycą i ostre dolegliwości jelitowe.

W celu oceny stanu ogólnego Pacjentki oraz wdrożenia konstruktywnego planu leczenia, zlecono w trybie pilnym test metodą Volla. Celem testu było stworzenie siatki obciążeń organizmu, które mogły indukować wymienione objawy.

Badanie na bazie częstotliwości wykazało aktywność w kierunku m.in. Chlamydii pneumoniae, infekcji Epstein -Barr, Streptococci czy Giardie lamblię.

Lekarz sugerując się wcześniej wykonanym testem obciążeń organizmu metodą Volla, poprzez ponowną analizę, ocenę wartości i zasadności pola mikrobiologicznego przy opisywanych objawach, skierował Pacjentkę na badania laboratoryjne w kierunku zdiagnozowanych patogenów.

Wyniki laboratoryjne były jednoznaczne i nie podważały efektu testu obciążeń organizmu. Wręcz przeciwnie, nadały mu bezcenną wartość. Pacjentka pomimo wieloletnich zmagań, nasilających się objawów, błędnie zalecanych badaniach, nietrafienie postawionych diagnoz borykała się z mocno aktywną postacią infekcji wirusa EBV 669 U/ml. Zlecone testy w kierunku Lamblia metodą badań laboratoryjnych również potwierdziły jej przewlekłą obecność. Najważniejszym obciążeniem, które określił test obciążeń organizmu metodą alternatywną, którym posłużył się lekarz prowadzący w powyższym przypadku była Chlamydia pneumoniae. Wynik testu na wstępie, sugeruje obecność bakterii. Niestety w wyniku przewlekłości infekcji, organizm nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej illości przeciwciał, stąd wynik jest graniczny.

Wszystkie wyniki w opisie.

Celem przedstawienina całej historii jest uświadomienie Pacjentom, że istnieją metody diagnozy, których skuteczność jest niedoceniana. Pomimo wykluczenia z podręcznika akademickiego opisywanej metody dr Volla, w sposób mądry i dobry dla Pacjenta powinna ona uzupełniać postępowanie konwencjonalne zarówno przy pierwszej konsultacji lekarskiej, diagnozie czy kontroli. Metody te mogą mieć swoje uzasadnienie w konwencji. Są one również relatywnie tańsze od permanentnie, nietrafnie zlecanych badań. Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zasugerowanie się mapą obciążeń organizmu i wówczas wykonaniem w danym kierunku badań laboratoryjnych?

Opra-Med jest jednym z podmiotów, który posiłkuje się metodą biorezonansu w diagnostyce przyczyn chorób i dolegliwości. Wartość testu obciążeń w kierunku bakterii, pasożytów czy pierwotniaków jest bezcenna dla lekarza, który konsultuje w pierwszym kontakcie Pacjenta. Łącząc efekty wywiadu podmiotowego, przedmiotowego, historii choroby i testu obciążeń organizmu istnieje szansa na trafną diagnozę w porównaniu do standardowego, klasycznego, wyuczonego schematu postępowania.

Testy wykrywające koronawirusa — testy antygenowe i badanie PCR

W dobie ogólnoświatowego lęku spowodowanego przez pandemię koronawirusa nie dziwi fakt, że wiele wysiłku poświęca się próbom znalezienia skutecznej metody monitorowania rozprzestrzeniania się tej choroby. Wykonywanie testów w kierunku wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uważane jest w tym aspekcie za kluczowe. W tym artykule dokonamy krótkiego przeglądu dostępnych testów, w szczególności zaś przyjrzymy się testom antygenowym

Szczepienia przeciw wirusowi HPV – czy są skuteczne?

Szczepienia przeciw wirusowi HPV – czy są skuteczne? Rak szyjki macicy to jeden z nowotworów, który sieje postrach wśród pacjentek. Najważniejszym czynnikiem wywołującym tak poważne zmiany jest zakażenie wirusem HPV (brodawczak ludzki). Znamy kilkaset typów wirusa HPV, niektóre nie powinny dawać żadnych objawów, jednak część z nich może być przyczyną u obu płci łagodnych zmian

MEDYCZNA MARIHUANA - CBD, THC i podstawowe pojęcia

Marihuanę – większość grup społecznych, kojarzy z jointem/ trawką/ ziołem/ gandzią – szybkim odlotem, bądź momentalnym „slow motion”. Czym jest i czemu przypisuje się jej wręcz magiczne właściwości? Kolejny krótkotrwały trend i zachodnia moda, czy może niedoceniana skarbnica związków i niezastąpione lekarstwo? Jakie zastosowanie ma marihuana medyczna?   Czym jest marihuana? Potoczna nazwa marihuany odnosi

Wirus HPV

Wirus HPV jest obecnie traktowany, jako czynnik konieczny, ale nie jedyny do wystąpienia raka szyjki macicy. Oprócz raka szyjki macicy wirus może powodować inne schorzenia zarówno u kobiet i mężczyzn. Dowiedz się więcej na temat objawów, występowania i sposób walki z tym wirusem.  Wirus HPV – co to jest? HPV jest to wirus, który przenoszony

Postanowienia noworoczne 2022: odchudzanie

Pełni energii, optymizmu, wewnętrznej motywacji, zewnętrznego wsparcia, niestrudzeni wcześniejszymi porażkami podjęliśmy noworoczne postanowienie – Chcę/ chcemy schudnąć. Tym razem się uda. Wcisnę się w licealne jeansy, w końcu pojadę nad morze nie osłaniając się z każdej strony parawanami i nieziemsko długim pareo. Założę marynarkę z Pierwszej Komunii. Przestanę chrapać i dyszeć po wejściu na II-gie