fbpx

Sprawdź, czy jesteś nosicielem wirusa HPV - badania HPV dla mężczyzn - skontaktuj się z nami!

O naso nas
diagnostykadiagnostyka
poradnieporadnie
usługi medyczneusługi medyczne
cennikcennik
poradnikporadnik
Kontaktkontakt

Pobranie krwi w domu Pacjenta - nowa usługa Opra-Med

Mimo ciągłego rozwoju technologii nadal nie potrafimy odtworzyć i wyprodukować jej w laboratorium. Naszą krew może zastąpić tylko krew innej osoby. To ciecz, która krąży po całym ciele i dociera
do każdej komórki. Każda krwinka w ciągu 120 dni swojego życia przebywa drogę blisko 500 km
w naczyniach krwionośnych. Krwinki są wyszkolone do zadań specjalnych i doskonale znają swoje obowiązki.

Zadania krwi:

 • dostarczenie komórkom składników niezbędnych do życia,
 • usuwanie zbędnych produktów przemiany materii,
 • utrzymanie temperatury ciała,
 • utrzymanie stałego PH w organizmie,
 • regulacja homeostazy żelaza,
 • równowaga hormonalna,
 • przekazywanie informacji.

Pobranie krwi w domu Pacjenta

Usługa pobrania krwi w domu Pacjenta umożliwia pacjentom pobranie próbki krwi bez konieczności wizyty w laboratorium. Wykwalifikowana pielęgniarka, pielęgniarz, ratownik medyczny przyjeżdża do domu Pacjenta, pod wskazany adres i przeprowadza pobranie krwi. Próbkę następnie dostarczamy do laboratorium w celu przeprowadzanie badań diagnostycznych.

Pobranie materiału do badań w Twoim domu to bardzo wygodna forma zwłaszcza dla osób dotkniętych niepełnosprawnościami, seniorów czy dzieci, które obawiają się środowiska medycznego. Jeżeli jesteś jedną z osób, która ceni sobie czas oraz sprawne działanie usługa pobranie krwi OPRA-MED jest dla Ciebie. Wygoda wykonania usługi ma szczególne znaczenie dla osób z ograniczoną mobilnością, dla pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą dotrzeć do punktu pobrań lub chcą wykonać pobranie w komfortowym otoczeniu.

Pobieranie krwi wymaga warunków higienicznych a nie sterylnych. W domu możesz wykonać dowolne badanie krwi. Specjalista może odebrać od Ciebie próbki moczu i kału do badań. Na badanie wybierasz termin wizyty, który Ci odpowiada.

Pobranie próbki krwi bez wizyty w laboratorium
Prywatne pogotowie

Jakie są zalety pobierania krwi w domu?

Usługa pobrania krwi w domu Pacjenta niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów. Jedną z nich jest wygoda, ponieważ pacjenci nie muszą już podróżować do laboratorium, czekać w kolejce i spędzać czas na dojazdach. Pobranie krwi w domu eliminuje konieczność wychodzenia z domu i zapewnia większą wygodę. Oszczędność czasu, pozwala pacjentom zaoszczędzić cenny czas, który mogą przeznaczyć na inne ważne sprawy. Nie trzeba już czekać w laboratorium i tracić czasu na dojazd. Komfort, ponieważ dla niektórych pacjentów wizyta w laboratorium może być stresująca lub niekomfortowa. Pobranie krwi w domu pozwala uniknąć tego dyskomfortu i zapewnienia pacjentom spokojne i przyjemne środowisko. Inną zaletą takiej usługi jest dostępność dla osób z ograniczoną ruchomością. Osoby starsze, niepełnosprawne lub te, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi pobrania krwi w domu, co znacznie ułatwia im dostęp do niezbędnych badań.

PRYWATNOŚĆ: pobranie krwi w domu zapewnia większą prywatność pacjentom. Nie muszą dzielić się przestrzenią z innymi pacjentami w laboratorium i mogą czuć się bardziej komfortowo podczas pobierania próbki.

Wszystkie te korzyści sprawiają, że usługa pobrania krwi w domu jest coraz bardziej popularna i ceniona przez naszych pacjentów, którzy szukają wygodnych i dostępnych rozwiązań.

Naszym atutem jest fakt możliwość skonsultowania i omówienia wyników wszystkich badań.

Wykonaj badanie na HPV

Zobacz również:  Szczepienia przeciwko grypie — dla kogo?

W Warszawie i okolicach wykonasz takie badania krwi przez Opra-med jak:

W ramach wizyty domowej można wykonać wiele różnych badań laboratoryjnych.

 • badania krwi - pobranie próbek krwi w domu umożliwia wykonanie różnych badań, takich jak morfologia krwi ( liczba krwinek i płytek krwi ), badanie poziomu glukozy, lipidogram ( badanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów ) oraz badanie funkcji wątroby i nerek.
 • badanie moczu - próbkę moczu można zbierać w domu i przekazywać do laboratorium w celu wykonania analizy. Badania moczu może obejmować ocenę składu chemicznego, obecność bakterii, badanie stężenia białka, glukozy, krwinek czerwonych i białych.
 • badanie kału - w przypadku badań kału, pacjent może samodzielnie pobrać próbkę w domu i przekazać ją do analizy. Badania kału mogą obejmować wykrywanie obecności krwi, pasożytów, bakterii, grzybów oraz badanie składu chemicznego.
 • badanie hormonalne - pobranie próbki krwi w domu umożliwia również wykonywanie badań hormonalnych, takich jak badanie poziomu hormonów tarczycy, hormonów płciowych czy hormonu wzrostu.
 • badanie genetyczne - niektóre laboratoria oferują również możliwość pobrania próbki do badania genetycznego w domu. Można zbadać różne aspekty genetyczne, takie jak predyspozycje do chorób dziedzicznych czy badanie ojcostwa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą badań laboratoryjnych PUNKT POBRAŃ OPRA-MED

Pobieranie krwi w domu pacjenta – czy to bezpieczne?

Pobranie krwi w domu Warszawa ( domowe pobranie krwi ) bez konieczności wychodzenia z miejsca zamieszkanie lub w pracy, realizują specjaliści medyczni ( pielęgniarka, pielęgniarz, ratownik medyczny ). Zwykle pobranie materiału dokonuje się po wcześniejszym wyznaczeniu terminu wizyty. Proces zamówienia usługi jest bardzo prosty, a na jednej wizycie możesz wykonać szereg badań krwi. Odpowiednie przygotowanie jeżeli jest wymogiem, zostaniesz o tym poinformowany. Wykonanie badań dokonujemy małych dzieci, osób starszych, z niepełnosprawnościami w poruszaniu się, po zabiegach i ingerencjach chirurgicznych, u pacjentów onkologicznych. Zachowujemy wymagane środki bezpieczeństwa, a badania realizujemy na terenie Warszawy i okolic.

Domowe pobranie krwi mogą być bezpieczne, pod warunkiem przestrzegania odpowiednich procedur higienicznych. Oto kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę:

 • wykwalifikowany personel - pobranie krwi powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny, takiego jak pielęgniarka lub technik medyczny, który posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie w pobieraniu próbek krwi.
 • stosowanie jednorazowych materiałów.
 • stosowanie środków dezynfekcyjnych.
 • bezpieczna utylizacja odpadów.
 • przygotowanie pacjentów - pacjent powinien być odpowiednio poinformowany o procedurze pobierania krwi i być przygotowany do wizyty.

Badanie diagnostyczne bez wychodzenia z domu

Jeśli chcesz wykonać badania diagnostyczne bez wychodzenia z domu – Zadzwoń i zamów!

Wygoda dla osób starszych

Badania krwi w domu są wygodne dla osób starszych z kilku powodów m.in. ze względu na komfort i wygodę, ponieważ osoby starsze mają trudności z poruszaniem się i mogą odczuwać dyskomfort w podróżowaniu do laboratorium medycznego. Ta usługa eliminuje konieczność wychodzenia z domu i umożliwia przeprowadzenie badania w znanym i komfortowym środowisku, pozwala zaoszczędzić czas i energii, ponieważ nie ma potrzeby czekania w kolejce. Pacjenci unikają stresu i niepokoju a otoczeni są indywidualną opieką.

Zobacz również:  Rehabilitacja onkologiczna w domu Pacjenta - skuteczna pomoc w walce ze skutkami choroby nowotworowej.

Jak działa cała procedura badania krwi w domu Pacjenta?

Wybierz badania, które Cię interesują - zespół podczas rozmowy telefonicznej udzieli wszelkich potrzebnych informacji w celu doboru badań laboratoryjnych.

Ustal termin wizyty, wybierz dogodną datę i godzinę wizyty, a my wyślemy specjalistę do Twojego domu.

Przygotuj się do wizyty, nasi medycy pobiorą materiał w ustalonym terminie. O przygotowaniu do badań, zostaniesz poinformowany już z poziomu rejestracji i/lub zakupu badań.

Odbierz wyniki, odbierz wyniki. Jesteśmy do dyspozycji, celem omówienia i interpretacji Twoich wyników. Zapraszamy również do naszych poradni OPRA-MED. Jesteśmy centrum medycznym, który o kilkunastu lat świadczy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób przewlekłych, patrząc na Pacjenta holistycznie. Korzystam ze skutecznych zasobów medycyny naturalnej.

Nie wiesz jakie badania wybrać? Zapraszamy do kontaktu! Nasz zespół świadczy pomocą!

Wygodne badanie krwi dla osób starszych
Diagnostyka laboratoryjna

Lekarze podkreślają ...

Podstawowe badania krwi powinno się wykonywać regularnie, co najmniej raz w roku, a obejmować powinny morfologię krwi, poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu. Zwracamy uwagę również, aby wykonywać badania w kierunku wirusa HIV. Według analiz w 2021 roku w Polsce przybyło 16.9 % osób z z rozpoznaniem HIV, czyli o 84% więcej w porównaniu z rokiem 2012. Zakażeni wirusem HIV często nie mają wiedzy o nosicielstwie. Takie badania są realizowane ze środków publicznych, skierowanie do testów nie jest wymagane, możesz zrealizować test odpłatnie również wykupując pakiet do domu (testy wysyłkowe).

W celu UMÓWIENIA wizyty w Punkcie pobrań PUNKT POBRAŃ OPRA-MED zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą e-mail z rejestracją OPRA-MED.

FAQ

Autor:
Artur Łabuz
Dyrektor ds. medycznych Opra-Med
Specjalista Zdrowia Publicznego

Konsultacja merytoryczna:
lek. Łukasz Warda
Specjalista onkologii klinicznej

Zainteresował Cię artykuł?

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego Centrum Medycznego OpraMed

lub umów się od razu na wizytę

+48 22 299 38 99

Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów


Znajdziesz tam wiele ciekawych i wartościowych informacji