Transport medyczny Warszawa – przewóz medyczny i sanitarny na telefon

W życiu zdarza się wiele sytuacji, kiedy potrzebujemy wezwać fachową pomoc medyczną. Placówki medyczne na terenie Warszawy oferują nam zamówienie karetki w zależności od sytuacji, w której się znajdujemy. Przeczytaj, czym jest transport medyczny, a czym transport sanitarny. Ile kosztuje wezwanie karetki? I w jakich sytuacjach jest to przydatne, a w jakich konieczne?

ZAMÓW TRANSPORT MEDYCZNY WARSZAWA

Czym jest transport medyczny?

Transport medyczny obejmuje sytuacje związane z przewozem pacjenta do szpitala, przychodni (jednostki służby zdrowia), domów opieki, DPS, gdy pacjent nie może się samodzielnie poruszać. Karetka wyposażona jest w nosze, ze względu na przewóz pacjentów niepełnosprawnych lub w ciężkim stanie. Karetki do transportu medycznego oznaczone są literami P (podstawowa) lub S (specjalistyczna). Na ich pokładzie znajdują się leki i sprzęt, który pomaga uratować życie, takie jak defibrylator czy respirator. W karetce oznaczonej literą P zwykle do zgłoszenia ruszają 2 osoby (kierowca i ratownik medyczny bądź pielęgniarka), a w specjalistycznej obecny będzie lekarz. Warto zaznaczyć, że usługa transportu medycznego nie obejmuje sytuacji, w których mamy do czynienia z zagrożeniem życia lub zdrowia. Wtedy należy natychmiast wezwać karetkę.

Czym jest transport sanitarny ?

Transport sanitarny obejmuje sytuacje związane z przewozem pacjentów, znajdujących się w lepszym stanie zdrowotnym, nieposiadających problemów z poruszaniem i niewymagających natychmiastowego leczenia. Najczęściej pacjenci przewożeni są na badania i z badań do domu, czy do domu opieki. Dodatkowo według ustawy w ramach usługi transportu sanitarnego następuje także przewożenie materiałów biologiczny. Odbywa się on karetkami oznaczonymi literą T (transportowymi) - na jej pokładzie znajduje się kierowca i ratownik medyczny. Wyposażenie karetki do transportu sanitarnego jest mniejsze, gdyż pacjenci przewożeni są w lepszym stanie i nie ma potrzeby obecności w zespole karetkowym lekarza i na przykład respiratora, który będzie bardziej przydatny w innych sytuacjach.

ZAMÓW TRANSPORT SANITARNY WARSZAWA

Kiedy potrzebny jest transport medyczny/sanitarny?

Zarówno transport medyczny, jak i sanitarny nie dotyczy sytuacji zagrożenia życia pacjenta. Wtedy wzywana jest karetka przez numer alarmowy. Gdy pacjent jest unieruchomiony, potrzebny jest transport na badanie do szpitala lub przewiezienie pacjenta z jednej jednostki leczniczej do drugiej np. ze szpitala do sanatorium, wtedy możesz zamówić transport sanitarny. TRANSPORTY MEDYCZNE I SANITARNE SĄ POTRZEBNE WTEDY, gdy Twój najbliższy nie jest w stanie samodzielnie dojechać komunikacją publiczną lub gdy pacjent potrzebuje pojazdu dostosowanego do osób z niepełnosprawnościami.

Transport medyczny cennik (ile kosztuje transport medyczny na terenie Warszawy)

Ceny transportu medycznego / sanitarnego są różnorodne w zależności od jego typu.   Cena uzależniona jest od stopnia wyposażenia karetki oraz od zespołu karetkowego przyjeżdżającego na miejsce. Dodatkowo cena zależy od długości trasy, którą należy pokonać.

W niektórych wypadkach możliwa jest refundacja transportu przez NFZ.

Transport medyczny pełna refundacja NFZ

Pełna refundacja transportu medycznego możliwa jest tylko w określonych przypadkach wymienionych w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Przysługuje pacjentom, gdy potrzebują leczenia danego schorzenia w innej placówce medycznej, jednak nie jest to stan zagrożenia zdrowia lub życia. Dodatkowo dostępny jest dla pacjentów, gdy jest konieczność zachowania ciągłości leczenia przez lekarza POZ.

Na transport składa się odebranie pacjenta z miejsca zamieszkania i odwiezienie go z powrotem w to samo miejsce. Aby uzyskać refundację, należy mieć skierowanie od lekarza POZ.

Transport medyczny częściowa refundacja NFZ

NFZ finansuje częściowo transport sanitarny w określonych sytuacjach, jednak musisz posiadać skierowanie na taki transport od lekarza. Choroby, które uwzględnione są przy refundacji transportu, sprawdzisz na stronie https://pacjent.gov.pl/transport-sanitarny. Lista jest długa i obejmuje szeroki zakres chorób od nowotworów do chorób zakaźnych, krążenia czy wad wrodzonych.

Transport medyczny w Opramed pytania

Jak szybko jesteście w stanie zapewnić karetkę pogotowia do pacjenta?

Wszystko odbywa się w możliwie szybkim czasie, ale zależy też od wielu czynników m.in. dostępności zespołów, odległości, jaką mamy pokonać do Pacjenta oraz planowanych wizyt. Jeżeli mamy pominąć te wyżej wymienione kwestie możemy dojechać do pacjenta karetką pogotowia nawet do kilkudziesięciu minut na terenie Warszawy. Oczekiwanie na transport medyczny może być różne, w zależności od lokalizacji dojazdu.

Kiedy należy zapłacić za transport medyczny?

Szczegóły płatności ustalane są indywidualnie. z pacjentem lub osobą odpowiedzialną W odniesieniu do transportu medycznego prosimy pacjenta o uiszczenie opłaty przed usługą.

Czy w ofercie macie transport daleki oraz, czy możliwy jest transport międzynarodowy?

Obecnie w okresie pandemii skupiamy się na pomocy i realizowaniu usług na terenie kraju.

Czy transport medyczny jest dostępny 24h, 7 dni w tygodniu?

Tak. Wszelkie kwestie transportu ustalane są indywidualnie i planowane wcześniej. Prosimy o kontakt pod numerem +48 536 999 909, w celu ustalenia szczegółów.

Czy możliwe jest wysłanie karetki wymazowej do domu pacjenta?

Tak. Przychodnia w swoim zakresie posiada taką usługę karetki wymazowej. Dzięki temu sprawnie zostanie przeprowadzony test na COVID-19.

Wizyty domowe i pomoc medyczna w domu

Oprócz transportu chorych, w Opra-Med pacjent może być zaopiekowany i zbadany na miejscu w domu. Także w domu pacjenta nasi pracownicy mogą wykonać takie czynności medyczne jak: badania krwi, czy bardziej specjalistyczną diagnostykę. Usługa ta dostępna jest 7 dni w tygodniu, dzięki czemu nasi pacjenci mają zapewniony komfort, nawet w tych trudnych chwilach choroby.

Oferujemy usługi jednorazowych wizyt domowych, jak również stałej opieki długoterminowej i paliatywnej w domu, wśród bliskich.

Opieka pielęgniarska dostępna jest 24 godziny na dobę, przez cały rok, także w dni wolne od pracy, także w święta. W ramach usługi wykonujemy m.in. zmiany opatrunków, pobrania krwi, mierzenie ciśnienia czy podstawowych parametrów życiowych. Ponadto oferujemy mycie całego ciała, toaletę przeciwodleżynową. Także możemy wykonać cewnikowanie, lewatywę czy wymianę stomii.

Zapoznaj się z zakresem naszych usług!

Kliknij tutaj!

Gdy nie jesteś w stanie dojechać do przychodni lub masz problemy z poruszaniem, możliwa jest wizyta domowa lekarza. Podczas niej może ocenić Twój stan zdrowia i zaproponować leczenie.

Przeczytaj więcej na temat wizyt domowych w Opramed Warszawa