Wlewy dożylne -
Chelatacja Warszawa
Chelatacja to metoda usuwania z organizmu metali ciężkich oraz rozpuszczania blaszek miażdżycowych poprzez absorbcję wapnia. Ma także działanie antyoksydacyjne. W OpraMed od wielu lat stosujemy tę metodę, będąc jednocześnie jej pionierem!
Na czym polega chelatacja?
Chelatacja to skuteczna metoda, która pomaga w leczeniu zatruć metalami ciężkimi. Środki chelatujące wykorzystują specyficzne wiązania tworzące się między cząsteczkami organicznymi a metalami. Daje im to zdolność związania się z metalami, które gromadzą się we krwi, głównych narządach i naczyniach krwionośnych.
Zadania chelatacji
EDTA wychwytuje cząsteczki metali ciężkich i toksyny. Pewne metale, takie jak ołów, rtęć, miedź, arsen czy aluminium są usuwane w procesie chelatacji. Niektóre czynniki chelatujące, w tym peptydy, takie jak glutation zostały dobrze zbadane i wykazały się wysoką skutecznością w transporcie i wydalaniu toksyn z organizmu. Największą zaletą terapii chelatacyjnej jest kontrolowanie poziomu różnych metali środowiskowych. Metale, w tym ołów, rtęć i aluminium mogą powodować krótko- i długotrwałe powikłania zdrowotne, ponieważ wpływają na funkcje ośrodkowego układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, odpornościowego i kostnego.
Objawy zatrucia metalami ciężkimi:
Toksyczne metale ciężkie przyczyniają się do powstania:
- zespołu chronicznego zmęczenia,
- chorób autoimmunologicznych,
- kłopotów z poznawaniem i zapamiętywaniem nowych informacji,
- kłopotów z koncentracją,
- zaburzeń neurologicznych i spadku funkcji poznawczych,
- bólu stawów i mięśni,
- zmian nastroju, w tym depresji i lęków.
Powyższe objawy to już wystarczające przyczyny, aby profilaktycznie przeprowadzić zabiegi chelatacji.
Jakie jest zastosowanie chelatacji?
- leczenie chorób niedokrwiennych serca,
- odtrucie organizmu,
- kontrolowanie poziomu cholesterolu,
- działanie antyoksydacyjne,
- minimalizowanie bólu wywołanego zapaleniem mięśni, stawów i kości,
- leczenie zaburzeń poznawczych.
Chelatacja zwiększa drożność naczyń krwionośnych, zapewniając im swobodny przepływ krwi.
W jaki sposób przeprowadza się zabieg Chelatacji
Każdej osobie podczas zabiegu podajemy za pomocą kroplówki substancje, które mają za zadanie wiązać metale ciężkie naszym krwiobiegu. Są to tak zwane Chelatory (najczęściej w terapii wykorzystuje się kwas ALA). Po wprowadzeniu chelatorów (w postaci kroplówki) do organizmu, wyłapuje on z blaszek miażdżycowych wapń, a tym samym zapewnia głębokie oczyszczenie naczyń krwionośnych pacjentów ze złogów lipidowo - cholesterolowych. Większość chelatora jest wydalana z organizmu (pod postacią moczu) już w ciągu dwóch godzin po zakończeniu wlewu dożylnego. W przeciwieństwie do większości spożywanych leków substancja ta nie obciąża organizmu i nie wchodzi w proces metabolizmu. Skuteczna kuracja wymaga od nas przeprowadzenia serii zabiegów.