Leczenie  Boreliozy Warszawa

Borelioza jest chorobą wielopostaciową i wielosystemową, potrafi zaatakować kilka układów jednocześnie.  Stosujemy wielotorowe leczenie boreliozy, aby jak najbardziej zmaksymalizować skuteczność i faktycznie wyleczyć chorego. Posiadamy udokumentowane przypadki wyleczenia, a nie jedynie zaleczania ciężkiego zakażenia. Specjalizujemy się w leczeniu oraz usuwaniu powikłań po długotrwałych ekspozycjach farmakologicznych stosowanych zarówno w boreliozie jak i koinfekcjach .

Przejdź do Diagnostyki  Boreliozy:

Chcesz się umówić na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas

Rejestracja
Godziny pracy rejestracji

  • Poniedziałek - Piątek$10:00 - 20:00
  • Sobota - Niedziela$nieczynne

Leczenie Boreliozy w OpraMed- informacje

Konsultacje skierowane są do pacjentów podejrzewających u siebie infekcję bakterią Borrelia oraz chorych ze zdiagnozowaną boreliozą o różnym stopniu zaawansowania.

Co nas wyróżnia w leczeniu boreliozy?

W naszej praktyce wielokrotnie spotkaliśmy się z pacjentami nieprawidłowo zdiagnozowanymi i nieleczonymi. Mimo objawów ze strony układu kostnego czy nerwowego i jednoznacznego obrazu klinicznego, leczyli się psychosomatycznie lub korzystali ze sterydoterapii. W wyniku fałszywie ujemnych testów Elisa (niska czułość) oraz Western Blot (niska swoistość) odstępowano od jakichkolwiek czynności terapeutycznych, bądź hamowano układ odpornościowy pogłębiając tym samym stopień infekcji bakterią Borrelia.

Jak zdiagnozować boreliozę?

Nasz zespół korzysta z najnowszej wiedzy medycznej dotyczącej diagnostyki zakażenia krętkiem Borrelia. Stosujemy metody laboratoryjne o najwyższym stopniu czułości i swoistości.

Borelioza jest chorobą, której zdiagnozowanie niesie liczne trudności. Tylko stosowanie różnorodnych form diagnozy i wielopostaciowego leczenia może dać pozytywną odpowiedź dla chorego. Nie zapominajmy, że chorując na Boreliozę należy skupić się również na innych chorobach odkleszczowych wirusowych i bakteryjnych (Yersinia, Babesia, Anaplasma, Bartonella), które bardzo często transmitowane są do krwi wraz z bakterią Borrelia.

Terapia leczenia boreliozy

Do terapii podchodzimy wszechstronnie i kompleksowo, dlatego możemy poszczycić się udokumentowanymi przypadkami wyleczeń oraz poprawy stanu klinicznego pacjentów z błędnie zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stanów kręgosłupa, stwardnieniem rozsianym oraz innymi niespecyficznymi chorobami autoimmunologicznymi takimi jak choroba Hashimoto, które okazały się indukowane przez przewlekłą boreliozę.

Jak dobrać metodę leczenia boreliozy?

W naszym zespole spotkacie osoby, które walczyły z boreliozą dlatego definicja i wykładania choroby zakaźnej jest znana nam od podszewki. Scenariusze leczenia były różne, droga do diagnozy wyboista, a sukces terapeutyczny dla każdej osoby inny.

Schematyczne leczenie boreliozy nie przynosi zamierzonego celu, wręcz utrudnia i obciąża organizm wyłączając przy tym układ immunologiczny, a to on jest największym orężem w walce z bakterią. Leczenie boreliozy należy skonfigurować poprzez dobranie kilku metod jednocześnie.
Stawiamy diagnozę posługując się wszelkimi dostępnymi metodami laboratoryjnymi, narzędzia komplementarne to taktyka do działań konwencjonalnych.

Objawy boreliozy

Objawy boreliozy są niejednoznaczne, wielopostaciowe i wielonarządowe. Występujące dolegliwości mogą być bardzo zróżnicowane, począwszy od zespołu przewlekłego zmęczenia, a skończywszy na ciężkich chorobach autoimmunologicznych.

Przypomnieć należy, że brak rumienia wędrującego przy jednoczesnym zakażeniu boreliozą jest zjawiskiem niezwykle powszechnym (rumień występuje jedynie w 35% przypadków).

Nasze wieloletnie doświadczenie przyczyniło się do wyleczenia wielu Pacjentów cierpiących na Boreliozę.

Metody leczenia Boreliozy 

Antybiotykoterapia np. Klindamycyna, Ciprofloksacyna, Cefaperazon, Doxycyclina, Metronidazol, Ceftriakson itd.

Terapie dożylne – przeciwbakteryjne i immunostymulujące

Biorezonans i stymulacja metodą Reiffa

Diagnostyka i leczenie przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze

Opieka psychiatryczna, wsparcie psychologiczne

Leczenie bólu i zmęczenia

Detoksykacja

Dietetyka kliniczna i dietoterapia

Fitoterapia

Nasi specjaliści: